Laulustuudio noored ja õpetajad esinesid Kirjandustänava festivali raames kirjanduslikus hoovikohvikus "Viplala"

Laulustuudio laululapsed ja õpetajad esinesid 10. septembril minikontsertidega Kirjandustänava festivali raames hoovikohvikus Viplala!
 

Kirjanduslik hoovikohvik “VIPLALA” oli üks osa VI Kirjandustänava Festivalist, mis 10. septembril terve päeva jooksul Koidula tänaval aset leidis. Hoovikohvik “Viplala” on saanud oma küpsetiste, jagatud hetkede ning kvaliteetkirjandusega juba omamoodi legendiks. Kes teab, see teab. Kes veel ei tea, see tuleb järgmisel aastal Kadriorgu ja saab teada.

Mõned asjad selles kohvikus õnneks ei ole muutud – “Viplalast” leiab nii äratinistatud hindadega Helios kirjastuse raamatuid, kohviku hea-paremaga, tegevusi pere pisematele kui ka väikeseid üllatusi.  Kohvikus esinesid noored solistid Raimond, Helene, Liisa, Annabrith ja Bianka ning väikese üllatusena astusid erinevates variatsioonides üles ka laulustuudio õpetajad Maris, Kärt, Vivi ja Viveli. Klaveril saatis lauljaid Linda Kanter.
 
(Kahjuks piltidel näha vaid õpetajate minikontsert, sest ilmselt fotograaf oli sel ajal klõpsutamas!)

SUVISED LAULUMARJAD

Järjekorranumbriga teine laste muusika- ja loomelaager toimus 28.-29. juunil Kadriorus. Jääb alatiseks meelde, et õues oli temperatuur neil päevil 32 kraadi ja toas (vähemalt nii tundus meile) justkui 132. Käisime planeeritust rohkem õues, sest lauluruum vajas lihtsalt aeg-ajalt tuulutust. Ja kõige ägedam lõpp laululaagrile oli meie vihmatants õues!

 

Lisaks rütmi,- laulu,- ja pillimängudele, oli meil ka pisikene käsitööring ning ukulele õpituba.

 

Kõige imelisemaks osutus protsess, mille käigus lapsed kirjutasid ise laulu. Pala pealkirjaks sai “Suvetuvid”. Kõik laulusõnad on nende sulest, samuti laulu meloodia ja instrumentide valik. See inspireeris mind väga ning sooviksin uuel hooajal minna lastega stuudiosse, et see lugu päriselt sisse laulda nendega, et heli oleks kvaliteetsem ning, et ka teised lapsed saaksid seda tulevikus laulda.

 

Kadunud maast on lumi,

akna peale maandusid suur väike ja tuvi.

Nüüd naaber oli kuri,

sest tehti Jaanituli.

 

Suvi justkui külaline koputama tuli,

suve vastu tärkas meil uus ja tore huvi.

 

Tuvidel oli huvi, nad leidsid lennuklubi.

Emake loodus oli tubli, sel aastal vallatu on SUVI!

Suvi justkui külaline koputama tuli,

suve vastu tärkas meil uus ja tore huvi.

 

Loomingulised laululapsed Bianka, Säde, Mirtel, Fredercik, Dominik, Riin, Elin ja Jaan, aitäh teile!

LAULUSTUUDIO KEVADKONTSERDID AASTAL 2022 TOIMUSID EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUSES JA JAZZIKLUBIS PHILLY JOE'S

Kõik videod meie armsate laulusolistide esitustega on leitavad vaatamiseks ja kuulamiseks meie ametlikul Youtube-i kanalil: SIIT!