Vokaalansamblite võlumaailm

Vokaalansambli kõlavärvid loovad võlumaailma, mis on väärt avastamist igale lauljale olenemata vanusest. Ansamblis õpitakse kooslaulmist, teineteise kuulamist ja mitmehäälselt laulmist. Tihti pakub vokaalansamblis laulmine erilist rõõmu noortele, kes ei soovi publiku ette üksi astuda – ansamblis saab teineteisele toetuda ning üheskoos on ikka julgem. Olenevalt ansambli suurusest ja inimeste hulgast selles, lauldakse tavaliselt vastavalt koosseisu suurusele kahe- kuni neljahäälseid seadeid.

Viimaste aastate üheks inspireerivaimaks vokaalgrupiks, kes noorte seas laialdaselt maailmas tuntust kogunud, on näiteks Pentatonix (USA). Teisalt teab vanem põlvkond kindlasti selliseid vokaalansambleid nagu The Manhattan Transfer (USA), The Real Group (SWE), Take 6 (USA), Rajaton (FIN), Naturally 7 (USA). Meil Eestis tegutseb juba üle kümne aastat Kadri Voorandi eestvedamisel vokaalansambel Estonian Voices. 

 

Loodame sel hooajal luua kaks vokaalansamblit:

  • vokaalansambel 13-15-aastastele
  • vokaalansambel 16-19-aastastele
 

Ka laulustuudio õpetajad on juba õige noorest saadik erinevates ansamblites laulnud ning soovivad seda põhjatut võimaluste maailma edasi anda oma õpilastele. Vokaalansambli väljundiks võib olla ühine seltskondlik kooskäimine ja ilusate meloodiate laulmine, kuid hea koostöö puhul võib rinda pista ka Eestis toimuvate konkurside nagu Alo Mattiiseni muusikapäevad või Viimsi JazzPopFest peale, kus on ka vokaalansamblite mõeldud kategooria. 

 

1 x nädalas vokaalansambel (60 minutit) 
Kuutasu (4 x 60 minutit kuus)60€